Web Tasarım

Web Site Tasarımı ve Yönetimi

Bildiğiniz üzere kurumsal kimlik çalışmalarında ilk yapmamız gereken şeylerden biri web sitesidir. Web tasarımınız tüm reklam mecralarınız kadar önemlidir. Web sitenizin arayüzünün, SEO, mobil ve çeşitli optimizasyonlarının sağlanması ve kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatması gerekir. İyi bir deneyimin getireceği sonuçlar web sitenin performansını artıracaktır.

Profeyonel & kurumsal web tasarımı, yönetimi ve kapsamlı dijital web hizmetleri sağlamaktayım. SEO, mobil uyumu ve çeşitli optimizasyonlar pakete dahildir. Aşağıda bir web sitesinin hazırlanırken gerçekleşen aşamalar sırasıyla belirtilmiştir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Web Site Tasarımı

Hosting & Domain Kurulumu

Öncelikle oluşturulacak olan web tasarımındaki ilk aşama hosting ve domain kurulumudur. Hosting dosyalarımızın internet üzerinde barındığı yere denir. Domain ise alan adımız yani örnekle açıklamak gerekirse sefagedik.com gibi. Hosting kurulumu ve domain alım işlemleri, tüm süreç tarafımca takip ediliyor. Dosyalarınızı yükleyeceğiniz FTP bilgileriniz ve alan adınızın alındığı panel üzerinden transfer edilerek gereken devir işlemi sağlanıyor.

Domain alım sürecinde ise müşterinin isteklerine göre hareket ediliyor ve en uygun domainin alınması için yönlendirmeler yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra bir diğer aşamaya geçiliyor. Bu aşamalar sırasında müşteriyle devamlı olarak irtibatta kalınıyor.

Mail Kurulumu

Mail Kurulumu

Hosting kurulumunun gerçekleşmesinden sonra ilk olarak yapılacak olan işlem kurumsal mail kurulumudur. Sınırsız hesap açma yetkiniz bulunmaktadır. Açmak istediğiniz mail adreslerini tarafıma iletmeniz yeterli olacaktır. Kurulumu yaptıktan sonra tüm bilgiler tarafınıza iletilir. Hesaplarda herhangi bir mail kısıtlaması olamayacaktır.

Müşterinin isteği üzerine mail imza tasarımı da yapılabilir.

Web Tasarım

Web Site Tasarımı

Bu hizmetteki en önemli ve iş yükünün en yoğun olduğu aşama bu aşamadır. Web sitesinin tasarımı kullanıcının iyi bir deneyim yaşaması için kullanışlı ve özgün olmalıdır. Tasarımlar uygulanırken web sitenin içeriği oldukça önemlidir. İçeriğe göre renk kullanımlarına da dikkat etmek gerekir.

Tasarım uygulamasında öncelikle sektöre uygun olacak tasarımlardan müşteriye örnekler gönderilir. Örnekler üzerinden tasarım ana hatları belirlenir. Bu ana hatlar üzerinden slider, banner ve web sitenin çeşitli grafik çalışmaları hazırlanır. Süreci sayfaların hazırlanması takip eder.

Hazırlanan sayfaların içeriği hazırlanırken müşteri ile irtibat kurulur, istekleri ve önerileri alınır. Sonrasında gerekli bilgiler toparlanıp profesyonel içerik yazarına iletilir ve içerikler hazırlanır. Hazırlanan içerikler müşteriye gönderilir ve onayıyla sitede gerekli yerlere eklenir.

Tüm sayfa ve görsel düzenlemeleri tamamlandıktan sonra, panel şifreleri de müşteriye iletilir. Önceliğim sürdürülebilirliktir. Müşterilerimin ihtiyaçları olduğunda kendi ihtiyaçlarını giderebilmeleri için tüm şifreleri gönderirim.

Web sitesi tasarımında önceliğim müşterilerin istekleridir. Müşterilerin istek ve arzularına göre sayfalar hazırlanır, metinler yazılır veya görseller tasarlanır. Bu istenen özellikler işlem başlamadan yazıya dökülür. Fiyat ve süre belirlenir ve anlaşma sağlanır.

Hazırlanacak olan web sitesinin tasarımı lisanslı olacaktır, bu lisans özelinde her hangi bir problem yaşamayacaksınız. Web site WordPress alt yapısına sahip olacaktır. Web sitesinde yaşadığınız tüm problemlerde bana ulaşabileceksiniz.

Web Site Yönetimi

Web Site Yönetimi

Hazırladığım web sitelerde müşterilerin panel üzerinden daha kolay düzenlemeler yapması için WordPress alt yapısı kullanmaktayım. Tüm şifreleri işlem sonunda müşteriye iletmekte ve yapması gereken işlemler üzerinden danışmanlık vermekteyim. Ancak bazı müşterilerimiz bu konuda hizmet almak istiyorlar; bu istek üzerine web site yönetimi hizmeti geliştirdik.

Bazı web siteler haftalık veya aylık güncellemeler gerektiriyor. Bu güncellemeler, hizmet, fotoğraf veya metin güncellemeleri olabiliyor. Yapılacak olan anlaşmaya göre bu hizmet sağlanabilir.

SEO

Optimizasyon ve Ayarlar

Web sitenin arka planında yapılan bazı optimizasyon ayarları vardır. Bu ayarlardan bir tanesi de SEO’dur. SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Web sitenin arama motorlarındaki performansını artırmak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak için yapılan işlemler bütününe verilen genel bir terimdir. Web sitenizin performansını artırmak için ekstra olarak standart bir düzenleme paketi sunmaktayım. Bu işlemler çok geniş çaplı ve çalışma saatinin yoğun olmasından dolayı ayrı bir hizmet olarak değerlendiriliyor. Ancak müşterilerimin memnuniyetini sağlamak istediğimizden dolayı standart SEO işlemlerini sağlamaktayız.

Web siteniz mobil uyumlu olacak. Responsive özelliği ile tüm cihazlardan sorunsuz ulaşılabilir olacak. Hızlı olacak, kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik tüm işlemler gerçekleştirilecek.

Analiz ve Raporlama

Analiz ve Raporlama

Tüm işlemler sağlandıktan sonra detaylı bir raporlama hazırlanacak. Yapılan işlemlerin detaylı sunumu gerçekleştirilecek. İşlem sonrası performansı artırmaya yönelik bir eylem planı gerçekleştirilecek ve öneriler olarak müşteriye sunulacak. Sektörde bulunan rakipler analiz edilecek ve geniş çapta bir yol planı hazırlanacak.

Belirli zaman aralıklarıyla web sitenin performansıyla alakalı analiz ve raporlar tarafınıza iletilecek.