Blog

En İyi 5 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Sosyal medya, günümüz işletmeleri için en güçlü dijital araçlardan biridir. Yeni müşteriler bulmak, sitenize trafik çekmek ve mevcut müşterilerle iletişim halinde olmalarını sağlamak için kullanılabilir. Ancak, bu güçlü aracın nasıl kullanılacağına dair dikkat etmek gerekiyor.

En İyi 5 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Birçok farklı platformda aynı şeyleri yayınlamak, çapraz gönderi yapmak ve birden çok gelen kutusunu yönetmeye çalışmak çok zaman alan bir iş olabilir. Bu nedenle, bir sosyal medya yönetim uygulamasına ihtiyaç duyulabilir.

En iyi sosyal medya yönetim platformları, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir uygulama üzerinden kontrol etmenize olanak tanır. Bu platformlar, sosyal medya hesaplarınızı otomatikleştirebilir, analiz edebilir ve yönetebilir, böylece hedef kitleniz için en uygun içeriği oluşturabilirsiniz. Yapılan testler sonucu en iyi beş sosyal medya yönetim uygulaması belirlenmiştir.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

  • Buffer
  • Hootsuite
  • MeetEdgar
  • SocialPilot
  • Loomly

Buffer

Buffer

Buffer, öncelikle gönderileri zamanlamak için tasarlanmış sosyal medya araçlarından biridir, ancak zamanla güncellemeler, değişiklikler ve yeniden yapılanmalar geçirerek zamanla güncellenmiştir.

Platform Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, TikTok ve Pinterest’i destekliyor, ayrıca Google My Business Sayfalarını da destekliyor. Ücretsiz kullanıcılar Facebook Sayfaları ve grupları dahil olmak üzere üç sosyal hesap bağlayabilirler, ancak her kanal için 10 gönderinin zamanlamasına sınırlıdırlar.

Buffer’ın ücretsiz planı küçük işletmelerin bir haftalık veya daha fazla süre boyunca gönderi hazırlamaları için yeterlidir, ancak daha kapsamlı bir sosyal medya yönetimi çözümüne veya aynı anda üçten fazla sosyal medya hesabını kontrol etmek istiyorsanız, Essentials planı için her bir sosyal kanal için ayda 6 $ ödemeniz gerekecektir.

Bu, size detaylı analiz ve etkileşim özelliklerine erişim sağlar ve izleyicilerinizle Buffer üzerinden doğrudan etkileşim kurmanıza olanak tanır. (Ayrıca, ekip üyelerini devreye sokmak isterseniz, Buffer her bir sosyal kanal için aylık 12 $’a kadar çıkar.)

Ana planlama, analiz ve izleyici yönetimi özelliklerine ek olarak, Buffer kendi “link in bio” servisini de sunar. Başlangıç Sayfası adı verilen bu servis, en son içeriğiniz veya hatta satmak istediğiniz ürünlerle küçük bir mobil dostu web sitesi oluşturmanızı ve güncellemenizi hızlıca sağlar.

Yeni bir fikir değil, ancak sosyal medya yönetimi uygulamanızın bir parçası olarak dahil edilmesi faydalıdır – özellikle sosyal medya gönderilerinizden gerçek dünya sonuçları elde etmenize olanak tanır.

Hootsuite

Hootsuite

Zamanlama, izleme ve analizler için en iyi sosyal medya yönetim aracı Hootsuite Eğer tüm sosyal medya yönetim ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm arıyorsanız, Hootsuite tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Hootsuite, birçok özellik sunan bir tüm-için-bir arada sosyal medya uygulamasıdır: mesajları zamanlamak, olası gönderiler oluşturmak ve yönetmek, çeşitli gelen kutularınızı izlemek, reklam kampanyalarını çalıştırmak ve diğer sosyal medya yönetim araçlarının yapabileceği hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz (söz konusu sosyal medya şirketlerinin sınırları dahilinde).

Hootsuite, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, LinkedIn, TikTok ve Pinterest’i destekler ve test ettiğim uygulamalar arasında en sezgisel analizlerden bazılarını sunar.

Tam özellikli analiz araçlarına sahip olmak için daha pahalı planlardan birine ihtiyacınız olsa da, Hootsuite size sosyal medya hesaplarınızın performansını nasıl anlayabileceğinizi yardımcı olabilir. Hootsuite ayrıca benzer endüstrilere sahip diğer işletmelerden istatistikleri çeker, böylece rekabetle nasıl karşılaştığınızı görebilirsiniz.

Hootsuite’in sosyal akışlarınızı (izlemek istediğiniz anahtar kelimeler veya rakipler de dahil olmak üzere) görüntülemek için “Akışlar” yaklaşımı, tam olarak nasıl isterseniz güçlü bir sosyal medya kontrol paneli oluşturmanıza olanak tanır. Başka yerde bulamayacağınız bir şey görmeyeceksiniz, ancak daha iyi düzenlenmiş ve en azından pazarlamacılar için potansiyel olarak daha işlevsel.

Hootsuite, sosyal etkileşimi gelire dönüştürebilecek işletmeler için tasarlanmıştır. Bu listedeki daha pahalı uygulamalardan biridir ve ücretli uygulamalar eklerseniz daha da pahalı olabilir. Dikkat çeken özellikleri ne yaptığından çok, nasıl yaptığıdır. Hızlı ve kullanımı kolaydır ve iyi bir nedenle en yaygın olarak kullanılan sosyal medya yönetim uygulamalarından biridir.

Socialpilot

SocialPilot

Bu kategoride birçok uygulama bulunsa da, sosyal medya yönetimini kuruluşunuzdaki başka birine devretmek istiyorsanız, bu ayrıcalık için ciddi bir prim ödemeniz gerekebilir. Örneğin, üç kişilik bir takım için Hootsuite’un yıllık ücreti neredeyse 3.000 dolar, gönderi onay akışı gibi özellikler isterseniz neredeyse 9.000 dolar.

Tabii ki, para tasarrufu için Hootsuite giriş bilgilerinizi başka kişilere verebilirsiniz, ancak bu da bir dizi güvenlik endişesiyle birlikte gelir. Ancak SocialPilot’ta Küçük Takım planı 50 dolar/aydan başlar ve 20 sosyal medya hesabını yönetebilen iki diğer takım üyesini içerir. Bu, Hootsuite’a göre %80 daha azdır.

SocialPilot’un kullanıcı arayüzü basit tarafta olsa da tamamen işlevseldir ve Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn, TikTok ve hatta Tumblr’ı destekler. Kenar çubuğunda, gönderilerinizi ve hesaplarınızı yönetme, gelen kutularınıza veya analizlerinize erişme, RSS beslemelerinden içeriklerinizi sıralama, takımınızı ve müşteri kurulumunuzu yapılandırma ve hatta reklam verme sekmeleri bulunur. İyi bir sosyal medya yönetim uygulamasından bekleyeceğiniz tüm özellikler mevcuttur – ancak en çekici olanlar Takım seçenekleridir.

Farklı takım üyeleri, yapabilecekleri şeylere göre görevler atanabilir. Örneğin, içerik oluşturucuların tüm gönderileri onaylatması gerektiği şekilde ayarlayabilir veya yöneticilerin düzenleyip planlamasına izin vererek kendiniz için son onayı tutabilirsiniz (yine, Hootsuite binlerce dolarlık ücret talep ettiği özellikler). Bu, iş arkadaşlarınıza sorumlulukları devretmenizi ve onlara tamamen serbest bırakmadan işlerini yapmalarını sağlar.

Meetedgar

MeetEdgar

MeetEdgar, sosyal medya hesaplarınız için en iyi otomatik pilot aracıdır. Farklı sosyal ağlar için gönderiler oluşturmak ve ayarlamak için ağır kaldırımı çeker ve Facebook, Twitter, LinkedIn, TikTok ve Instagram ile uyumludur. Ancak bu bir analiz aracı değil, sadece bir zamanlama aracıdır.

MeetEdgar’ı farklı kılan şey, ne kadar otomatikleştirdiğidir. Uygulama, verdiğiniz herhangi bir bağlantıdan teorik olarak alıntı yapılabilir metinleri ve görselleri alabilir ve onlara uygun güncellemeler oluşturabilir. Bağlantınızı yapıştırdıktan sonra Suggest Variations (Önerilen Değişiklikler) seçeneğine tıklayın ve MeetEdgar, içeriğe dayalı dört alternatif güncelleme oluşturacaktır.

Dahası, daha önce başarılı olan içeriği yeniden kullanarak, iyi performans gösteren önceki güncellemelerin yeni varyasyonlarını oluşturabilir. Bu, içeriği tekrar yayınlayabileceğiniz anlamına gelir ancak aynı olmadığından emin olabilirsiniz.

MeetEdgar’da az sayıda analiz aracı bulunsa da, uygulama A/B testi uygulayarak izleyicileriniz için en iyi gönderileri bulabilir. Ayrıca, tıklama sayısını takip etmek için yerleşik ed.gr bağlantı kısaltıcısını kullanabilirsiniz. En çok ilgi gören içeriği görmek için yeterli, ancak Hootsuite gibi yüksek seviye bir genel bakış sağlamayacaktır.

Loomly

Loomly

Loomly, neredeyse herhangi bir servise gönderi yapmanıza izin veren özel bir sosyal ağ oluşturabileceğiniz dikkate değer bir sosyal medya aracıdır. Planlama, çoklu hizmet gelen kutusu ve temel analizler gibi diğer özelliklere de sahiptir ancak listemizde olmasını sağlayan özellik, bu bir özelliktir.

Loomly ile farklı sosyal medya ihtiyaçlarınız için birden fazla planlama takvimi oluşturabilirsiniz. Ve her takvim için, bir Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Snapchat, YouTube ve TikTok hesabı ve tabii ki özel bir kanal ekleyebilirsiniz.

Özel Kanal özelliği, arka planda Zapier kullanarak çalışır. Bu, Reddit gibi diğer hizmetlere gönderi yapmak, patronunuza bir e-posta göndermek veya hayal edebileceğiniz neredeyse her şeyi yapmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bunun tüm kullanım yollarını tahmin edebileceğimi iddia etmeyeceğim.

Tabii ki, Reddit’e gönderi yapmayı veya patronunuza e-posta göndermeyi otomatikleştirmenin başka yolları da var. Loomly’nin ilginç olduğu şey, bu özelliğin diğer sosyal ağlarınıza nasıl bağlanabileceğidir. Böylece, birden fazla uygulamayı yönetmek zorunda kalmadan aynı içeriği Twitter, Instagram ve özel ağınızda aynı anda paylaşmanıza olanak tanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu