Blog

TRT Uluslararası Dijital Platformu: TABİİ

Bundan tam bir yıl önce çalışmalarına başlanılan TRT Uluslararası dijital platformu Tabii 7 Mayısta ücretsiz sunulacak. Ama sadece bize 🙂

Netflix, Disney Plus, Beinconnect gibi platformların Türkiye pazarına girmesiyle birlikte, dizi ve film sektöründe inanılmaz bir yarış başladı. TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, bundan tam bir yıl önce yapmış olduğu açıklamasında rekabeti zorlayacak ve bu yabancı platformlara taş çıkartacak bir dijital platformun müjdesini vermişti. Uzun ve meşakkatli bir yapım sürecinin sonunda bu dijital platformun adı, logosu ve yayın tarihi belli oldu.

Site yayında: tabii.com

Tabii

Dijitalleşen ve küreselleşen dünya şartlarında geldiğimiz bu noktada gerçekten hassas bir ihtiyacın bu platform ile karşılanacağını ümit ediyoruz. Birçok yabancı platform ülkemizde dilediği gibi bir yayın politikası izlerken buna bir alternatif üretmek, gerçekten uzun yıllardır beklediğimiz bir hamleydi. TRT’nin uluslararası arenada boy gösterecek olan bu yeni platformun adı “Tabii” olacak. 7 Mayıs itibariyle de yayın hayatına start verecek.

Beykoz Kundura Fabrikasında lansman gecesi düzenlenen bu etkilikte TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı detayları açıklarken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’da ayrıca konuşmalarını gerçekleştirdi.

Plaformda içeriklerin tamamı yüksek çözünürlükte olacak ve altyazı/dublaj gibi seçenekler de yer alacak. Türkçe, İspanyolca, İngilizce, Urduca ve Arapça olmak üzere 5 dilde yayın sunulacak.

Başlangıçta Ücretsiz Olacak Tabii!

Tabii LogoHer yaştan hedef kitle için içerikler sunulacağı biliniyor. Çocuklar içinse animasyon çizgi filmlerinin de yer alacağını, TRT’nin kendi yapımlarının da ayrıca platformda bulunacağını biliyoruz.

7 Mayısta start verecek olan dijital medya platformu ilk etapta Türkiye’de ücretsiz sunulacak. Abonelik ücretleri noktasında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Şuan aktif olan web sitesinde e-mail adresi doldurulabiliyor, bu dolduran e-mail adresine gelişmeler mail olarak gönderilecek.

“Yaparsa TRT yapar” sloganıyla piyasaya iddalı bir giriş yapan Tabii platformunda emeği geçen herkesi canı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor ve dört gözle platformun aktif olmasını bekliyoruz.

Bizi birleştiren hikayeler mottosuyla 25 ülkede yayın yapacak dijital platformumuz Tabii 5 farklı dilde seçenek barındıracak. 30 yeni yapım ve 184 yeni bölümle açılış aşamasında zengin ve orjinal içeriklere sahip olacak.

Bizi Birleştiren Hikayeler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Birçok kesime hitap eden çok faydalı bir uygulama olacaktır. Harika bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu